W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8. grudnia 2020, Metropolita Łódzki, ks. abp Grzegorz Ryś dokonał poświęcenia nowej siedziby Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater, które od października br. mieści się na plebanii parafii św. brata Alberta Chmielowskiego na łódzkim Widzewie.
W Eucharystii dziękczynnej, która rozpoczęła tę podniosłą uroczystość, wzięło udział wielu zaproszonych gości, choć z powodu pandemii ich liczba była znacznie ograniczona. Niemniej jednak cieszyliśmy się z przybycia ks. bpa Marka Marczaka, ks. kanclerza Zbigniewa Tracza, rektorów i przełożonych wszystkich łódzkich seminariów oraz seminarium Redemptoris Mater z Warszawy, jak również innych księży, przedstawicieli parafii, braci i sióstr ze wspólnot Drogi Neokatechumenalnej. Ponadto, dzięki transmisji internetowej, modliło się z nami kilka tysięcy wiernych.
W homilii Pasterz naszej archidiecezji zwrócił uwagę na rolę łaski, która, podobnie jak to było w życiu Maryi, zawsze poprzedza działanie człowieka decydującego się pełnić wolę Bożą, szczególnie wtedy, gdy wymaga to pójścia w nieznane, do miejsc i sytuacji, których się nie znało ani nie wybierało.
Po Mszy Świętej procesyjnie przeniesiono Najświętszy Sakrament do kaplicy seminaryjnej, zwanej Sanktuarium Słowa, gdzie umieszczono go w tabernakulum. Jak zaznaczył ks. Arcybiskup, wejście Chrystusa do naszego domu, wszystko w nim zmienia.
Następnie Metropolita Łódzki pobłogosławił każde pomieszczenie, w tym pokoje formatorów i seminarzystów.